• Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
Košík:2 ks
cena:78.00 €
5/5
QR code
Áno, aj eukalyptus je možné pestovať vo forme izbovej rastliny. Jeho atraktívne striebristé listy dodávajú interiérom zaujímavú textúru a navyše okolo seba šíria sviežu, eukalyptovú vôňu pripomínajúcu mentol. Listy eukalyptu sa často využívajú aj ako liečivá bylinka alebo rastlina na aromaterapiu, takže je to veľmi atraktívny doplnok do každého interiéru.

Táto pre nás exotická drevina pochádza z Austrálie, kde je známych viac ako 700 druhov eukalyptov, ktoré sú prispôsobené na rôzne podmienky.Eukalyptus je špecifický najmä svojim rýchlym rastom a tým, že si vyžaduje veľa svetla a priepustnú pôdu. Inak sa nároky na pestovanie tejto exotickej dreviny výrazne nelíšia od nárokov iných izbových rastlín. Keďže je však eukalyptus rýchlorastúcou drevinou, ktorá dokáže vyrásť do obrovských rozmerov, vhodnejšie je siahnuť po trpasličích druhoch a kultivaroch eukalyptov a zároveň patrične prispôsobiť podmienky na
Tento Eucalyptus je v plastovnom kvetináči.Obal v ktorom je odfotený si môžete u nás taktiež zakúpiť.Cena je uvedená za kus.Výška je cca 25cm aj s kvetináčom.
(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)